Dni Nauki

Paź 1, 2017 by

Dni Nauki

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki
26 września uczniowie klasy IVb udali się do Szklarni Wydziału Biologii i Biotechnologii w ramach 15 Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Tam uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez pracownika Katedry Fizjologii Roślin p. Teresę Jagielską. Tematem zajęć było pozyskiwanie różnych barwników z roślin. Uczniowie dowiedzieli się również, że rośliny mają dla człowieka duże znaczenie. Służą nie tylko jako ozdoby naszych mieszkań, ale także wykorzystywane są w lecznictwie, służą jako pożywienie dla zwierząt ale również pozyskuje się z nich wiele naturalnych barwników z takich roślin jak aronia, bez czarny, pokrzywa. Na koniec spotkania uczniowie z otrzymanych barwników roślinnych wykonali prace plastyczne.

Małgorzata Rawińska
IMG_1610 - Kopia IMG_1611 - Kopia IMG_1612 - Kopia

Related Posts

Tags

Share This