Klasy czwarte na wycieczce

Paź 2, 2017 by

Klasy czwarte na wycieczce

Wycieczka klas IV do Leśniczówki Pranie
Tradycją naszej szkoły jest co roku wycieczka klas IV do Leśniczówki Pranie szlakiem patrona naszej szkoły. I tak właśnie 29 września klasy czwarte wybrały się do leśniczówki. Tam zwiedziły Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, gdzie dowiedziały się dużo o życiu i twórczości poety. Mogły zobaczyć tam rękopisy, rysunki a także wiele pamiątek poety.
Drugim punktem wycieczki było przejście klas czwartych przyrodniczą ścieżką dydaktyczną „Śladami Gałczyńskiego”, którą poeta bardzo lubił i odbywał nią piesze spacery. Podążając tą ścieżką uczniowie mogli zobaczyć 800 letni „Dąb Perkun” i platformę widokową na jeziorze Nidzkim.
Ostatnim etapem wycieczki był przejazd do Rucianego Nidy na ognisko z kiełbaskami. Był to dzień pełen wspaniałych wrażeń.

Wojciech Gil
Małgorzata Rawińska