Głośne czytanie

Paź 4, 2017 by

Głośne czytanie

W dniu 29 września 2017 (piątek) nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA”. To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. .Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W ramach obchodów tego święta oraz realizując jedno z zadań szkolnego Eksperymentu pedagogicznego zespołu nauczycieli klas I-III w oparciu o kalendarz świąt nietypowych „Pomysłowo – Nietypowo” nauczycielki biblioteki: Iwona Serbintowicz i Małgorzata Jeziorna wraz z nauczycielką języka polskiego Anną Marczuk .zaproponowały uczniom klasy V b, VI a oraz uczniom przebywającym w świetlicy nr 13 wspólne czytanie utworów patrona naszej szkoły Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego . Zadanie okazało się niezbyt łatwe. Powodem był niekiedy stres .oraz nieznajomość wylosowanych przypadkowo tekstów. Ostatecznie jednak uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Efekty ich czytelniczego działania zostały zarejestrowane na filmikach (udostępnionych na stronie szkoły na facebooku) oraz na zdjęciach.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie się w akcję, a szczególne podziękowania kierujemy do pani Anny Marczuk, która z dużym zaangażowaniem i pasją włączyła się w nasze działania, pokazując uczniom, ze czytanie, a w tym głośne jest po prostu fajne i może być sposobem na nudę.
Organizatorzy akcji:
Anna Marczuk – nauczyciel j. polskiego
Iwona Serbintowicz – nauczyciel biblioteki i świetlicy
Małgorzata Jeziorna – nauczyciel biblioteki

Klasa VI a (3) Klasa VI a (2) Klasa Vb

Więcej zdjęć i filmów na stronie: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-6-w-Olsztynie-1040926082657476/

Related Posts

Tags

Share This