Z UŚMIECHEM O DNIU UŚMIECHU

Paź 9, 2017 by

Z UŚMIECHEM O DNIU UŚMIECHU

& 6 X w naszej szkole królowały uśmiechy. Z okazji „Dnia uśmiechu” uczniowie prezentowali niezwykłe stroje, fryzury, makijaże. Powstała też galeria klasowych selfie.

DSCN6186 DSCN6188 DSCN6189 DSCN6190 DSCN6191 DSCN6194

STARAJ SIĘ IŚĆ Z UŚMIECHEM PRZEZ ŻYCIE, NA UŚMIECH
UŚMIECHEM ODPOWIADAĆ. A TAM, GDZIE PONURO,
ZAPAL LAMPKĘ OPTYMIZMU I PODAJ JĄ DALEJ.

Szalony Dzień Uśmiechu za nami. Szkoda. Bo to być powinno święto dnia powszedniego. Coraz mniej śmiejemy się autentycznie, powodowani radością, szczerością uczuć, poczuciem humoru. Wolimy wyśmiewać, niż śmiać się. Dlatego beztroski i uśmiechnięty dzień w naszej szkole był, w moim odczuciu, nie tylko kilkoma godzinami okraszonymi odrobiną szaleństwa. Szóstego października zaproponowano nam refleksję nad sobą. Mam nadzieję, że wielu skorzystało z tej niepowtarzalnej szansy uderzenia się w pierś i powiedziało sobie: „Hej smutasie, zobacz jaki piękny jest świat, ilu wokół ciebie fantastycznych ludzi! Wszak dobra jest na świecie więcej niż zła!”.

Radość i uśmiech są jak drzwi i okna, którymi może przedostać się
w życie człowieka nieskończone dobro.

Patrzyłam na istoty przemykające przez szkolne korytarze i doznawałam uczucia euforii – wiele z nich wprost epatowało szczęściem. Szkoła rozjarzyła się , niczym świąteczna choinka lampeczkami uśmiechów. Jest taka piękna rosyjska piosenka o tym, że każdy pochmurny dzień można rozjaśnić, można przywołać tęczę, wystarczy tylko dzielić się z innymi uśmiechem. Taka prosta recepta, a tak mądra.
Czy w klasie VIa w październikowy piątek zapanowała radość? Oczywiście! Moich dwudziestu trzech rozbójników postanowiło skorzystać z danej im chwili i rozpalić w sobie i w innych uśmiech. Za to ich kocham (no, nie tylko za to…), bo udowodnili, że szarość i smutek nie są im po drodze. W tym dniu byli sobą, tacy autentyczni, pełni ciepła.
Dziękuję pomysłodawcom za podarowane nam chwile szaleństwa! To był naprawdę fantastyczny dzień.

Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów!

I tego się trzymajmy!

Z uśmiechem:
Anna Marczuk

DSCN0212 DSCN0217 DSCN0215

Related Posts

Tags

Share This