Wycieczka kl. V a i V b do Warszawy

Paź 30, 2017 by

Wycieczka kl. V a i V b do Warszawy

27 października wczesnym rankiem klasy V a i V b stawiły się przed szkołą, by wyruszyć na długo oczekiwaną wyprawę do Warszawy. Po długiej, ale przyjemnej podróży dotarliśmy do pierwszego celu naszej wycieczki – Telewizji Polskiej. Spędziliśmy tam fascynujące 1,5 h. Pan przewodnik pokazał nam telewizję od kulis i zdradził wiele tajników jej funkcjonowania. Zwiedziliśmy pomieszczenia programów telewizyjnych, w których montuje się dźwięk, obraz i światło. Zobaczyliśmy największe studio Telewizji Polskiej, w którym realizuje się znane programy rozrywkowe takie jak Jaka to melodia. Podglądaliśmy również miejsca, gdzie powstają programy poranne Dzień dobry, Polsko! czy Pytanie na śniadanie. Dużą atrakcją był pobyt w Muzeum Telewizji. Podziwialiśmy stare telewizory, rekwizyty z kultowych polskich seriali. Potem udaliśmy się do telewizyjnego sklepiku z pamiątkami oraz na ściankę TVP, by zrobić sobie zdjęcie. Na zakończenie wizyty zostaliśmy obdarowani pamiątkowymi smyczami z logo TVP. Po wizycie na Woronicza udaliśmy się na Starówkę, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Spacer po Placu Zamkowym zakończyliśmy w urokliwej restauracji Literatka, gdzie zjedliśmy przepyszny obiad. Po posiłku pełni sił ruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie było „fajowo, ciekawie i naukowo”! Przez dwie godziny mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Już na wejściu przywitało nas wahadło z 250 kg kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi. Lataliśmy na dywanie, przeprowadzaliśmy operację laparoskopową na misiu, wzniecaliśmy tornado i nie sposób wymienić, z czym jeszcze eksperymentowaliśmy, dzięki czemu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Po wizycie w Centrum Nauki pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do Olsztyna. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, późnym wieczorem dotarliśmy pod szkołę, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Była to fascynująca i niezapomniana wyprawa 
Uczniowie kl. V b i V a z wychowawczyniami Urszulą Wróblewską i Iwoną Stachura

IMG_9335 IMG_9357 IMG_9366 IMG_9369

więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-6-w-Olsztynie-1040926082657476/?ref=bookmarks

Related Posts

Tags

Share This