Kolędowie

Gru 22, 2017 by

Kolędowie

JAK CO ROKU PRZED ŚWIĘTAMI SZKOŁA ROZŚPIEWAŁA SIĘ

Tradycją naszej szkoły stały się spotkania poświęcone wspólnemu kolędowaniu. Wprawdzie słowo „kolędowanie” trochę zatarło swoje znaczenie, jednak nie ulega wątpliwości, że lubimy śpiewać o świętach i zimie.
Tegoroczne muzyczne spotkanie przygotowały panie Małgosia Cioch i Ania Marczuk. Przez trzy godziny lekcyjne zachęcały dzieci do dzielenia się radością, którą można najpiękniej okazać poprzez piosenkę. A repertuar tegoroczny był niezwykle różnorodny. Obok dwóch tradycyjnych kolęd usłyszeliśmy wiele piosenek – od tych dziecięcych, do współcześnie lansowanych przez gwiazdy polskiej estrady. Niewątpliwie hitem stał się utwór „Leć gwiazdeczko” – wybrany przez kilka klas.
Podczas wspólnego śpiewania uczniowie przyodziali się w stroje świąteczne – czerwone czapki, reniferowe rogi, zielone bluzeczki. Nie zabrakło też kilku Mikołajów z brodami po pas.
Wspólne śpiewanie zbliża wszystkich do siebie. Prezentacje nie były konkursem, ale próbą zachęcenia innych do wspólnej zabawy, co niewątpliwie się udało. Było zatem głośno, radośnie, tanecznie. Oczywiście klasy starsze okazywały większą powściągliwość, ograniczając się do samego śpiewania, ale młodsi udowadniali, że są pełni ekspresji – tańczyli, dzwonili, tupali. Wspólne odśpiewanie piosenki „Zima, zima, zima” wywoływało wybuchy entuzjazmu.
Nie zabrakło też corocznego dodatkowego akcentu w postaci występu nauczycieli. Zaprezentowali oni utwór „Z kopyta kulig mknie”, włączając w zabawę wszystkich zgromadzonych na sali.
Dzięki Radzie Rodziców każda klasa została rozpieszczona batonikami, co niewątpliwie jeszcze bardziej podgrzewało emocje podczas zabawy. Nad oprawą muzyczną i prezentacją multimedialną czuwali chłopcy z klasy VIIc – Olaf Błaszczak i Konrad Panuś.
Podsumowując, wspólne przedświąteczne śpiewanie Anno Domini 2017 było głośne, ekspresyjne, radosne, spontaniczne, różnorodne, roześmiane – słowem takie, jakie być powinno. Kolejne kolędowanie już za rok!
Wszystkim czytającym te słowa życzymy wszelkiej pomyślności podczas świąt, odpoczynku, atmosfery magii w kręgu najbliższych, zaś na Nowy Rok – spełnienia wszystkich planów i dni zawsze okraszanych uśmiechem.

Anna Marczuk i Małgorzata Cioch

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-6-w-Olsztynie-1040926082657476/

Related Posts

Tags

Share This