Jasełka

Sty 4, 2018 by

Jasełka

21 grudnia 2017 r. uczniowie klas: II a i IV d wystawili Jasełka dla swoich Rodziców o godz. 17.00.
22 grudnia 2017 r. uczniowie powyższych klas wystąpili trzykrotnie o godz. 8.30,
o godz. 9.20 i o godz. 10.10 dla Dyrekcji, Nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
Celem programu było ukazanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,
wejście w klimat i atmosferę jakże radosnych Świąt źródłem, których jest wypełnienie się obietnicy Boga, że ześle na ziemię Zbawiciela. Jezus Emmanuel – Bóg z nami, jest już wśród nas. W modlitwie liturgicznej wyznajemy, że oczekujemy Jego powtórnego przyjścia w chwale. Wszystkie obietnice Boga się wypełniają w swoim czasie. Czuwajmy i bądźmy gotowi codziennie z radością oczekując na spotkanie z Panem.
Jasełka w tym roku były wzbogacone przez akompaniament muzyczny p. Ireny Kurpis, której dziękuję za udostępniony scenariusz, trud towarzyszenia nam na próbach przez grę na pianinie kolęd śpiewanych przez dzieci oraz mistrzowskie wykonanie utworów w czasie występu dzieci. W tym roku nie trzeba nam było wyjeżdżać do Filharmonii. Doświadczaliśmy wspaniałych przeżyć duchowych w naszej sali gimnastycznej za co Pani Irenie z serca dziękujemy.
Do występu uczniowie przygotowywali się pod opieką s. Danuty Lasek i Pań Wychowawczyń : p. Barbary Kozłowskiej i p. Małgorzaty Hajdasz, którym serdecznie dziękuję za współpracę.
Dziękuję Dyrekcji i Radzie Rodziców za pomoc pieniężną na dostrojenie pianina.
Dziękuję Nauczycielom za pomoc w przygotowaniu dekoracji i współpracę.
S. Danuta Lasek

Więcej zdjęć na stronie:
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-6-w-Olsztynie-1040926082657476/

Related Posts

Tags

Share This