To nie czary, to fizyka

Lut 19, 2018 by

To nie czary, to fizyka

Uczniowie klas siódmych na lekcjach fizyki poszukiwali odpowiedzi na intrygujące pytania: Ile monet można włożyć do szklanki wypełnionej po brzegi wodą tak, aby ona nie wylała się? Czy można położyć żyletkę na wodzie? Czy woda wyleje się z odwróconej do góry dnem butelki? Co to są „magiczne” krople?
Samodzielnie wykonane doświadczenia były zadziwiające. Dały wiele radości, zaskoczenie i satysfakcję. Wyciągnięte odpowiednio wnioski pomogły odpowiedzieć na zadane pytania. Wszystkiemu było winne napięcie powierzchniowe, siły wpływające na kształt cieczy. To ono powoduje, że woda zachowuje się „magicznie”. Przeprowadzone eksperymenty zachęciły do poszukiwania odpowiedzi na wiele nurtujących pytań dotyczących zjawisk zachodzących w przyrodzie.

Urszula Wróblewska

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-6-w-Olsztynie-1040926082657476/?ref=bookmarks

Related Posts

Tags

Share This