Miejski Konkurs Ortograficzny

Lut 27, 2018 by

Miejski Konkurs Ortograficzny

21 lutego 2018r. obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z okazji tego święta troje uczniów naszej szkoły: Szymon Wnuk z kl. Va, Maja Zyśk ucz. kl. V c oraz Weronika Szafranek z kl. V a wzięło udział w Miejskim Dyktandzie. Jego organizatorem była Biblioteka Multimedialna Planeta 11 w Olsztynie. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna. Chęć sprawdzenia się w dyktandzie wyraziło blisko 20 młodych mieszkańców miasta podzielonych na dwie grupy wiekowe: do 9 i do 12 lat. Z ogromną radością przyjęliśmy werdykt jury! Szymon Wnuk okazał się mistrzem ortografii i zwycięzcą w kategorii do 12 lat, dyktando napisał bezbłędnie! Wyróżnienie zdobyła Maja Zyśk, która również nie popełniła żadnych błędów, a do pełni szczęścia zabrakło tylko dwóch przecinków!
Uczniom bardzo serdecznie gratuluję sukcesu i pięknego reprezentowania naszej szkoły na forum miasta.
Iwona Stachura

Related Posts

Tags

Share This