Koło przyrodnicze

Mar 12, 2018 by

Koło przyrodnicze

W każdy czwartek uczniowie klas czwartych uczestniczą w zajęciach koła przyrodniczego. W ten sposób mogą poznawać i odkrywać to co dzieje się w przyrodzie. Tym razem poszukiwali odpowiedzi na pytanie czy w badanych produktach spożywczych występuje skrobia. Uczniowie dowiedzieli się, że skrobia jest najważniejszym węglowodanem zapasowym u roślin. Odkłada się w komórkach w postaci ziaren lub granulek, których wielkość i kształt są charakterystyczne dla poszczególnych gatunków roślin. Zawartość skrobi w produktach uczniowie badali za pomocą jodyny. Wykrywali ją w bananie, ziemniaku, ogórku i jabłku. Po przeprowadzeniu doświadczenia uczniowie dowiedli, że skrobia jednak nie występuje we wszystkich badanych przez nich produktach. Uczniowie wykryli ją w ziemniaku i bananie, których kolor po użyciu jodyny zabarwił się na granatowy. To pozwoliło im stwierdzić, że skrobia w tych produktach jest obecna.

Małgorzata Rawińska

Related Posts

Tags

Share This