KONKUR „O WARMIO MOJA MIŁA”

Kwi 10, 2018 by

KONKUR „O WARMIO MOJA MIŁA”

Organizatorem międzyszkolnego konkursu pod hasłem „O Warmio moja miła” była Szkoła Podstawowa w Jonkowie. Polegał on na wykonaniu albumu pokazującego piękno naszej małej ojczyzny, jej tradycje i współczesność.
Trudu samodzielnego wykonania tej pracy podjęły się trzyosobowe zespoły (zgodnie z regulaminem) z klas Vb i VIa. Uczniowie, którzy poświęcili swój czas, by zaprezentować swoją wrażliwość na to, co w naszym regionie najwspanialsze, godni są wymienienia. Byli to:
Klasa VIa:
Dominik Kaczmarczyk, Jakub Bonisławski, Karol Kutnik

Klasa Vb:
Agata Wróbel, Eliza Wyszomierska, Anna Kucznier
Anastazja Mańko, Dominika Okrzesik, Nikola Dykowska
Oliwia Cygan, Martyna Liszewska, Julia Antoszewska
Ignacy Smolik, Antoni Przewłocki, Wiktor Arbajter

Każda z zaprezentowanych prac była ciekawa, z indywidualnym podejściem do tematu.
Na uroczystości ogłoszenia wyników naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy VIa. Jurorzy nie byli dla nas łaskawi. Nagrody trafiły do rąk uczniów z Jonkowa i okolicznych wiosek. Ponieważ z decyzjami jurorów trudno dyskutować, przyjmujemy werdykt z pokorą. O ile mi wiadomo, oceniający wyróżniali prace samodzielnie przez dzieci ilustrowane, podczas gdy my poszliśmy z duchem czasu i w albumie oprócz rysunków było sporo zdjęć wykonywanych przez małych twórców .
Cieszę się, że nasi uczniowie wykazali inicjatywę, że są aktywni i ambitni, że chcą reprezentować szkołę poza jej murami. Taka postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie.
A co zaprezentowali na inauguracji ogłoszenia wyników organizatorzy? Były występy szkolnego chóru. recytacja poezji warmińskiej i gadka warmińska. Przybyli podziwiali też występy Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”, a całość zakończono obiadem – zupą warmińską.
Anna Marczuk

Related Posts

Tags

Share This