NASZ WKŁAD W ŚWIATOWE DNI BAJKI

Kwi 13, 2018 by

NASZ WKŁAD W  ŚWIATOWE DNI BAJKI

Zaproszenie przyszło od Stowarzyszenia „Bajka” oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Zadanie było jedno – wykonanie projektu plakatu na XII Światowe Dni Bajki. Mowa oczywiście o konkursie międzynarodowym!
Z naszej szkoły tylko jeden uczeń podjął się tego wyzwania. Był nim Jakub Bonisławski z klasy VIa. Wykonał oryginalną ilustrację związaną z polską legendą o smoku wawelskim. I co?

PRACA KUBY ZOSTAŁA OCENIONA NAJWYŻEJ!

Chłopiec zajął w „Międzynarodowym konkursie ilustracji na plakat XII edycji Światowych Dni Bajki” I miejsce!

Warto dodać, że plakat z ilustracją naszego ucznia będzie zdobił wiele miejsc podczas majowych obchodów Dni Bajki, znajdzie się też na folderze promującym to wydarzenie.
12 kwietnia Kuba, wraz z wychowawczynią, panią Anną Marczuk, która skutecznie zachęciła go do wzięcia udziału w konkursie, uczestniczyli w uroczystym zakończeniu wydarzenia połączonego z wystawą prac oraz wręczeniem nagród. Na początku mieliśmy okazję obejrzeć inscenizację baśni „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów klas trzecich SP3. Następnie laureat (Kuba) oraz dziewięć osób wyróżnionych przyjęło z rąk prezesa zarządu Stowarzyszenia „Bajka” gratulacje, dyplomy i nagrody. Fundatorem upominków była Spółdzielnia „Pojezierze” reprezentowana przez jej prezesa. Mogliśmy też obejrzeć nagrodzoną i wyróżnione prace na przygotowanej wystawie. Jakub udzielił, być może pierwszego w życiu, wywiadu dla reporterki radia lokalnego. Mogłam również dostrzec wzruszenie na twarzy mamy Kuby, która przyjechała, by wspierać syna w tak miłym dla niego dniu.
Pani Prezes Stowarzyszenia „Bajka”, Maria Baranowska, zachęciła wszystkich do udziału w tegorocznych Światowych Dniach Bajki. Uroczystości główne odbędą się 25 maja (parada postaci bajkowych ze szkół Olsztyna) oraz 26 maja (bajkowy festyn sportowy). Będzie też dzień czytania bajek w komunikacji miejskiej.
Jestem z Kuby naprawdę dumna – jedyny odważny wśród wielu naszej szkoły, który podjął wyzwanie i został doceniony. Cóż… podobno szczęściu należy pomagać, toteż gorąco zachęcam wszystkich, by nie stronili od różnych konkursów, mierzyli się z trudnościami , bo przecież odważnym los sprzyja.

Anna Marczuk
  

Related Posts

Tags

Share This