Dzień Ziemi

Kwi 23, 2018 by

Dzień Ziemi

„Ziemię mamy tylko jedną,
a jej przyszłość zależy od każdego
na pozór niewielkiego
ludzkiego działania
zależy od każdego z nas…”

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto od 1970r.Głównym celem obchodów Dnia Ziemi jest zachęcenie do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska, uczulenie na potrzebę troski o nasze środowisko.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada na dzień 22 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs na wykonanie plakatu pod hasłem ”Ratujmy naszą ziemię” przeznaczony dla uczniów klas I-VII. Uczniowie w różnorodny sposób przedstawili na swoich pracach jakie działania można podejmować i w jaki sposób troszczyć się o naszą Ziemię. Prace uczniów można oglądać na wystawce szkolnej przy sali przyrodniczej i biologicznej.

Małgorzata Rawińska
Bożena Nazarczuk

Related Posts

Tags

Share This