Mam talent 2018

Kwi 24, 2018 by

Mam talent 2018

„Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych”.
23 kwietnia upłynął uczniom naszej szkoły pod znakiem dobrej zabawy! Tego dnia można było podziwiać popisy talentów w ramach kolejnej edycji Szkolnego Przeglądu Mam Talent. Podobnie jak w latach ubiegłych inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, gdyż do udziału w występach mogli zgłaszać się wszyscy, którzy chcieli pochwalić się swoim talentem i pasją. Jak co roku pomysłowość uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Czegóż to nie można było zobaczyć i usłyszeć podczas pokazów! Wśród występujących najwięcej było miłośników muzyki, którzy swoim wokalnym talentem zdobyli uznanie publiczności. Usłyszeliśmy wykonania znanych piosenek w aranżacji naszych uczniów. Wielu z nich fantastycznie naśladowało gwiazdy, nie tylko przygotowując występ wokalny, ale także skupiając się na wyglądzie, który często przypominał oryginał. Nasze serca zdobyły pokazy gry na instrumentach – gitarze, organach, pianinie, a nawet perkusji! Po raz pierwszy jedna z uczennic zaprezentowała jazdę na elektrycznej deskorolce w rytm wybranej przez siebie muzyki. Były pokazy dyscyplin sportowych, popisy recytatorskie i prezentacje prac plastycznych, głównie malarskich. Czy można coś wyczarować ze zwykłego balona? Jak się okazuje, można! Zwinne palce, skupienie i dobry pomysł, wystarczą, aby zadziwić publiczność.
Jury w składzie: p. Agata Szadziewska, p. Urszula Karpińska, p. Iwona Serbintowicz oraz p. Tomasz Kempiński nie miało łatwego zadania. Po burzliwych naradach ogłoszono laureatów tegorocznej edycji konkursu.
Złote medale „Talent szóstki” zdobyli: w kategorii klas II – IV – Fabisiak Lena kl. IV d, Angrik Klara kl. IV b, Archacka Zuzanna kl. III c, Steczkowska Alicja kl. III c, Olechowski Olgierd kl. III c Śledziewska Karolina kl. III a, Telentejuk Lena kl. III a, Bułakowska Blanka kl. III b, Słowik Weronika kl. III c, Wysocki Mariusz kl. III c, Zofia Kotyla kl. IV b, Bojarowicz Lena kl. IV b, Barczak Oliwia kl. IV c, Koch Zuzanna kl. IV c, Jaworska Wiktoria kl. IV c, Ochnicki Fabian kl. IV d. W grupie klas V– VII najlepszymi okazali się: Olszewski Jeremi kl. VII a, Czmur Emilia kl. VII a, Głowacki Jordan kl. VII a, Kowalczyk Magdalena kl. VI c, Dąbrowska Weronika kl. VI a, Szafranek Weronika kl. V a, Markevich Tatsiana kl. VI b, Mejer Jolanta kl. VI c oraz zespół z klasy VII b w składzie: Rydzewska Kinga, Grudzińska Maja, Szok Kamil, Węgrodzki Paweł, Ordon Wiktor, Aleksandra Białousz.
Dziesięcioro laureatów otrzymało nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły, którą był bilet do filharmonii: Fabisiak Lena kl. IV d, Angrik Klara kl. IV b Archacka Zuzanna kl. III c, Steczkowska Alicja kl. III c, Olechowski Olgierd kl. III c, Olszewski Jeremi kl. VII a, Czmur Emilia kl. VII a, Głowacki Jordan kl. VII a, Kowalczyk Magdalena kl. VI c, Dąbrowska Weronika kl. VI a.
W tym roku szkolnym prestiżowa nagroda w postaci Pucharu Dyrektora Szkoły dla najbardziej utalentowanych klas trafiła do III c i VII a.
Występy poprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Pudelska z kl. VI c oraz Kajetan Kulesza z kl. Va. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym talentów, odwagi i zaangażowania! Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Renata Markowicz, Marta Wilczewska, Iwona Stachura

Related Posts

Tags

Share This