Dzień Flagi

Maj 4, 2018 by

Dzień Flagi

Miejskie obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

2 maja 2018 r. o godznie 12.00 na placu Jana Pawła II pod Ratuszem Miejskim rozpoczęły się uroczyste obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło pocztów sztandarowych instytucji publicznych oraz olsztyńskich szkół. Naszą szkołę podczas tych obchodów reprezentowali: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 pani Hanna Baszyńska, opiekun pocztu sztandarowego Tomasz Kempiński oraz uczniowie reprezentujący poczet – Aleksandra Kobus, Agata Świgoń, Maciej Lewoń i Natalia Gulbinowicz wraz z rodzicami. Obody zainicjował hymn Polski w wykonaniu miejskiego hejnalisty, pana Daniela Rupińskiego oraz wciągnięcie flagi państwowej na maszt przy ratuszu. Podczas uroczystości z przemówieniami okolicznoścowymi wystąpili: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i członek zarządu województwa Marcin Kuchciński. Z mini koncertem wystąpił chór dziecięcy Milloe Voici działający przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie. Uroczystość umiliła także recytacja wiersza o polskiej fladze w wykonaniu seniorów z Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie. Na koniec każdy uczestnik spotkania mógł spróbować słodkiego tortu w kolorach biało – czerwonych.

Opiekun pocztu sztandarowego – Tomasz Kempiński
Więcej zdjęć na stronie: https://www.olsztyn24.com/news/31895-swieto-bialo-czerwonej.htmlnie: , http://galeria.olsztyn.eu/swieto-flagi

Related Posts

Tags

Share This