Konstytucja 3 Maja

Maj 4, 2018 by

Konstytucja 3 Maja

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
W piątek 27 kwietnia odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja dla klas I- VII. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie klasy IVb i Vc przygotowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem swoich wychowawców. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Zabrzmiały słowa takich pieśni jak: „ Witaj majowa jutrzenko”, „Jak długo w sercach naszych” a także „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Apele były okazją do wyjaśnienia uczniom roli i znaczenia słów: Wolność , Naród , Ojczyzna.
Na zakończenie uroczystości głos zabrały p. dyrektor Hanna Baszyńska oraz p. wicedyrektor Monika Lewicka dziękując uczniom i nauczycielom za ciekawą lekcję historii. Życzyły wszystkim uczniom przeżywania w miłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi.
Organizatorzy:
Małgorzata Rawińska
Ryszard Stypułkowski
Mirosław Romaniuk

Related Posts

Tags

Share This