czwartki lekkoatletyczne

czwartki lekkoatletyczne

Drugie miejsce z zeszłego roku w Grad Prix
„Czwartków lekkoatletycznych“ obronione!

W dniu 17 maja 2018 odbyło się w Szkole Podstawowej nr 18 podsumowanie cyklu zawodów „Czwartki lekkoatletyczne“. Młodzi lekkoatleci walczyli nie tylko o medale w Olsztynie, ale także o możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Finale w Łodzi. Naszą szkołę reprezentowała podczas całego cyklu zawodów (runda jesienna i wiosenna) całkiem spora gromadka uczniów. Lista lekkoatletów z SP 6:
Kl. IV c – Mateusz Budzisz,
Kl. IV d – Hubert Bagan,
Kl. V a – Wojciech Stach, Aleksandra Gątarska, Natasza Kaczor, Julia Mierzejewska, Szymon Lipiński, Nikola Sobierajska,
Kl. V b – Wiktor Mielnik,
Kl. V c – Michał Sosnowski, Igor Kozubowski, Piotr Zdziarski, Karol Pawelec,
kl. VI a – Martyna Bieńkowska, Adam Gulewicz, Dominik Kaczmarczyk, Karol Kutnik, Piotr Ambroziński, Jakub Bonisławski, Oliwia Bukowska,
kl. VI b – Jakub Bagan, Zofia Wiśniewska,
kl. VI c – Bartłomiej Marciniak, Zuzanna Pudelska, Maja Zielińska, Magdalena Wawrowska, Aleksandra Baranowska, Angelika Gierach, Mateusz Gajewski, Karina Kucner, Maja Kidoń
kl. VII a – Maciej Czapliński, Michał Mądry
Każdy uczeń mógł startować w jednej konkurencji biegowej ( do wyboru bieg na 60 m, 300 m, 600 m dziewczęta, 1000 m chłopcy) oraz jednej technicznej (skok w dal lub rzut piłką palantową). Wyniki z poszczególnych zawodów przeliczano na punkty. Uczniowie, którzy zgromadzili najwięcej punktów i wzięli udział w zawodach Grand Prix zostali w danej dyscyplinie mistrzami Olsztyna. Wśród naszych reprezentantów mamy sporo medalistów. Poniżej lista nagrodzonych:
60 m (rocznik 2006) – brązowy medal Zuzanny Pudelskiej z klasy VI c
60 m (rocznik 2005) – srebrny medal Michała Mądrego z klasy VII a
skok w dal (rocznik 2005) – srebrny medal Michała Mądrego z klasy VII a
1000 m (rocznik 2005) – srebrny medal Jakuba Bagana z klasy VI b
600 m (rocznik 2006) – złoty medal Aleksandry Gątarskiej z klasy V a
rzut piłką palantową (rocznik 2005) – złoty medal Bartłomieja Marciniaka z klasy VI c
300 m (rocznik 2005) – brązowy medal Martyny Bieńkowskiej z klasy VI a
300 m (rocznik 2005) – złoty medal Mai Zielińskiej z klasy VI c
skok w dal (rocznik 2007) – brązowy medal Igora Kozubowskiego z klasy V c
600 m (rocznik 2007) – srebrny medal Julii Mierzejewskiej z klasy V a
rzut piłką palantową (rocznik 2005) – srebrny medal Dominika Kaczmarczyka z klasy VI a
1000 m (rocznik 2005) – brązowy medal Karola Kutnika z klasy VI a
rzut piłką palanową (rocznik 2005) – brązowy medal karola Kutnika z klasy VI a
60 m (rocznik 2005) – srebrny medal Kariny Kucner z klasy VI c
60 m (rocznik 2006) – srebrny medal Szymona Lipińskiego z klasy V a
skok w dal (rocznik 2006) – brązowy medal Szymona Lipińskiego z klasy V a
rzut piłką palantową (rocznik 2007) – srebrny medal Nataszy Kaczor z klasy V a
60 m (rocznik 2006) – brązowy medal Michała Sosnowskiego z klasy V c
skok w dal (rocznik 2006) – srebrny medal Michała Sosnowskiego z klasy V c

Ponadto nasi szkolni lekkoatleci zdobyli po raz drugi z rzędu II miejsce wśród szkół olsztyńskich w zawodach „Czwartki lekkoatletyczne“ w sezonie 2017/2018 !!!
Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sportowcom wysiłku, zaangażowania, pracy nad sobą i systematyczności w dążeniu do upragnionego celu!
Dokładne wyniki oraz lista zakwalifikowanych osób na Ogólnopolski Finał w Łodzi już niedługo na stonie: www.juvenia.olsztyn.pl

Opiekun grupy: Tomasz Kempiński

Więcej zdjęć na fb szkoły