Apel klas VI i VII

Cze 20, 2018 by

Apel klas VI i VII

PRZEDWAKACYJNE POŻEGNANIE SZKOŁY
ANNO DOMINI 2018
– KLASY SZÓSTE I SIÓDME

Minął kolejny okres wytężonej szkolnej pracy, nadeszła więc pora rozliczeń i pożegnań. 19.06.2018 r. w auli, która tego dnia mogła konkurować z łaźnią parową, zebrali się uczniowie klas szóstych i siódmych, dyrekcja, rodzice i nauczyciele. Na twarzach głównych bohaterów malowało się zmęczenie (czy to wina wysokiej temperatury, czy rocznego przepracowania, czy też wynikało to z faktu nieuniknionych okresowych rozstań – nie mam pojęcia).
Przygotowany program przebiegał gładko – zebrani wsłuchali się w szkolną statystykę, oklaskiwali uczniów wzorowych.
Miłym akcentem był moment wręczania nagród. Wielu uczniów zostało wyróżnionych za udział w rozlicznych konkursach, za pracę charytatywną i działalność w szkolnym samorządzie.
Nie zabrakło też spojrzenia na szkołę z przymrużeniem oka. Uczniowie sformułowali swoje oczekiwania co do przyszłorocznych nagród, zaprezentowali szalony wakacyjny pokaz mody. Przekazali też rady, jak postępować, by bezpiecznie przetrwać gorący okres kanikuły. Wspólne śpiewanie znanych harcerskich hitów, wlewało w żyły wiele energii.
Pani Dyrektor nie zafundowała „Starszakom” sztywnej mowy – jej życzenia dla nich były dowcipne, pełne wakacyjnego luzu.
W ostatnim punkcie apelu brać uczniowska pożegnała odchodzącą od nas Panią Wicedyrektor Monikę Lewicką. Kilka rymów, które uzmysłowiły wszystkim, że w życiu coś się zaczyna, a coś kończy, bukiet pachnących lilii i …łzy.
Moment był piękny i wzruszający. Kiedy pani Lewicka łamiącym się głosem podziękowała zebranym, uczniowie spontanicznie odśpiewali jej „Sto lat”.
Apel podsumowujący drugi semestr roku szkolnego 2017/2018 przeszedł do historii, a my w oczekiwaniu na odpoczynek możemy zanucić:

Już za parę dni, za dni parę,
weźmiesz plecak swój i gitarę!”

Cudownych i bezpiecznych wakacji „Starszaki”!

Anna Marczuk w raz z wychowawcami
klas szóstych i siódmych.

 Więcej zdjęć na fb szkolnym

Related Posts

Tags

Share This