Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I-III

Wrz 21, 2018 by

Międzynarodowy Dzień Kropki  w klasach I-III

14 i 17 września klasy I-III obchodziły Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy, bez wyjątku, swoje ubrania ozdabiali kolorowymi kropkami.
Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce „i”, na biedronkach, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wykonywaliśmy prace plastyczne inspirowane kropką, oglądaliśmy film, rozwiązywaliśmy kropkowane szyfry, śpiewaliśmy piosenkę o kropce.
Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
Małgorzata Sitarek

Related Posts

Tags

Share This