Wycieczka klas IV

Wrz 27, 2018 by

Wycieczka klas IV

Wycieczka szkolna klas czwartych Szlakiem Patrona szkoły do Leśniczówki Pranie

W dniu 25 września 2018 klasy czwarte wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi udały się na wycieczkę do Leśniczówki Pranie. Celem wycieczki było przybliżenie życiorysu i twórczości patrona szkoły Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. O godzinie 9.00 dwa autokary pełne wycieczkowiczów ruszyły na wschód nad jezioro Nidzkie, aby odwiedzić magiczne miejsce, Leśniczówkę Pranie, gdzie przebywał i tworzył poeta u schyłku swojej twórczości. Na miejscy spotkał uczestników wycieczki deszcz. Udało się jednak wejść do muzeum i usłyszeć ciekawą pogadankę na temat Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Następnie klasa IV a i IV b udała się na pełne przygód podchody do lasu, a IV c i IV d na ognisko z kiełbaskami. Po około godzinie nastąpiła zmiana grup. Gdy wszystkie kiełbaski zostały zjedzone i uczestnicy wycieczki nawdychali się świeżego autokary ruszyły w drogę powrotną.

Opiekunowie grup: Beata Kruszczyńska, Urszula Kulik, Ryszard Stypułkowski i Tomasz Kempiński

Related Posts

Tags

Share This