16 OLSZTYŃSKICH DNI NAUKI I SZTUKI

Paź 3, 2018 by

16 OLSZTYŃSKICH DNI NAUKI I SZTUKI

Olsztyn 27.09.18 r.

KLASA VIIA Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE PODCZAS
16 OLSZTYŃSKICH DNI NAUKI I SZTUKI

Był czwartek, 27 września. Tego dnia na chwilę ustały deszcze, a wiejący wiatr raczył nas delikatnym ciepłem. Ruszyliśmy zatem w kierunku uniwersytetu, by poszerzyć wiedzę z zakresu ekologii.
Spotkanie odbyło się przed rektoratem. Tu przywitała nas profesor Renata Marks-Bielska, wykładowca na wydziale ekonomii. Tematem spotkania były odnawialne źródła energii. Najpierw uczniowie mieli możliwość zapoznania się z platformą edukacyjną z 4 odnawialnymi źródłami energii. Były to: kolektor słoneczny, powietrzna pompa ciepła, panel fotowoltaiczny i turbina wiatrowa. To urządzenie stworzone dla celów edukacyjnych dedykowane jest dla szkół różnych szczebli. Poznanie go przynosiło realne korzyści, np.:
– podniesienie świadomości wśród dzieci o konieczności ochrony środowiska;
– umożliwienie w przyszłości młodzieży wyboru kierunku nauczania i obrania zawodu w profilach związanych z odnawialnymi źródłami energii.
Po prezentacji platformy, w budynku katedry ekonomii obejrzeliśmy film na temat ochrony środowiska. Mały quiz pozwolił uczniom zabrać głoś w tejże sprawie. Żegnając się, uraczeni zostaliśmy słodkimi galaretkami.
To, że warto inwestować w ochronę środowiska naturalnego, nikogo już nie dziwi. Ważne jednak jest mówienie o tym, demonstrowanie nowoczesnych urządzeń, czy prezentowanie materiałów dydaktycznych, bowiem kropla drąży skałę, a świadomości ekologicznej trzeba się mozolnie uczyć. Przy okazji mogliśmy połączyć warsztaty ze spotkaniem z pracownikami uniwersytetu i bliżej przyjrzeć się ofercie olsztyńskiej uczelni. To jeden z elementów realizacji zagadnień doradztwa zawodowego.

Anna Marczuk
  

Related Posts

Tags

Share This