Erasmus+

Paź 3, 2018 by

Erasmus+

Erasmus+ na Skype
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do realizacji projektu Erasmus+, którego tytuł brzmi „Młodzi przedsiębiorcy w szkole” czyli „ Young entrepreneurs at School „ – „Y.E.S.”. Tematem przewodnim jest propagowanie wśród uczniów ducha przedsiębiorczości. Uczestnikami projektu są szkoły z Hiszpanii, Portugalii, Macedonii i oczywiście my.
Od początku roku szkolnego 2018/2019 istnieje w naszej szkole Klub Erasmus +, w ramach którego realizujemy różne działania związane z projektem. W środę 26.09.2018 najwięksi aktywiści z klubu spotkali się na Skype z uczniami ze szkoły z Saragossy, z Hiszpanii.
Na początku spotkania obie grupy miały za zadanie zgadnąć skąd pochodzi druga szkoła, ponieważ było to tajemnicą. Uczniowie mogli zadawać tylko te pytania, na które odpowiedź brzmiała TAK/NIE. Po odkryciu tajemnicy, dzieci zaczęły rozmawiać na inne interesujące je tematy. Była mowa o szkole, ulubionych sportowcach, zespołach muzycznych czy grach komputerowych. Okazało się, że pomimo, że szkoły pochodzą z różnych krajów Europy, uczniowie mają te same upodobania, zainteresowania, wspólnych idoli.
Po tej niewątpliwej atrakcji, która dała uczniom mnóstwo satysfakcji, z radością planujemy już kolejne spotkanie na Skype , być może z tą samą szkołą lub z kolejną z Portugalii (Rio Maior) albo z Macedonii (Skopje).
Koordynator projektu Hanna Kurdzieko

więcej zdjęć na stronie fb szkoły

Related Posts

Tags

Share This