Konkurs głośnego czytania

Paź 10, 2018 by

Konkurs głośnego czytania

Na początku października, jak każdego roku, śmiałkowie z klas IV naszej szkoły próbowali swoich sił w głośnym czytaniu i czytaniu ze zrozumieniem na czas. Walczyli o miano Mistrza Szkoły w tych kategoriach. Sprawdzali tym samym swoje umiejętności czytania po zakończeniu I etapu edukacyjnego w klasach I-III. W konkursie szybkiego głośnego czytania, za zadanie mieli przeczytać w ciągu 1 min jak najwięcej wyrazów, zupełnie ze sobą niezwiązanych (maksymalnie 144 wyrazy). Drugi konkurs (szybkie czytanie ze zrozumieniem), oprócz szybkości czytania wymagał dużej koncentracji, bowiem po odczytaniu tekstu (1 strona A4) uczestnicy musieli odpowiedzieć na 11 pytań do tekstu. Efektywność ich czytania określono na podstawie specjalnego wzoru, który uwzględniał prędkość czytania oraz poprawność odpowiedzi.
To, że uczniowie klas IV stanęli przed nie lada wyzwaniem, potwierdziła Pani Wicedyrektor Agnieszka Kalenik, która również sama spróbowała swoich sił w szybkim głośnym czytaniu. Tym bardziej doceniła odwagę i umiejętności czwartoklasistów, którzy zdecydowali się powalczyć w konkursach.
Tytuł SZKOLNEGO MISTRZA GŁOŚNEGO CZYTANIA wśród uczniów klas IV zdobył KRZYSZTOF TUTKA z klasy IV D.
I VICEMISTRZYNIĄ została KALINA GOŁYGA z klasy IV D,
a II VICEMISTRZEM został OLGIERD OLECHOWSKI z klasy IV C
…………………………………………………………………………………
Tytuł SZKOLNEGO MISTRZA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM wśród uczniów klas IV zdobył również KRZYSZTOF TUTKA z klasy IV D.
I VICEMISTRZEM został GRZEGORZ SMOLIK z klasy IV B,
a II VICEMISTRZEM został OLGIERD OLECHOWSKI z klasy IV C
……………………………………………………………………………………
KRZYŚ TUTKA z klasy IV D okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając mistrzostwo w obu konkursach. BRAWO !!! Wielkie GRATULACJE i słowa uznania należą się również pozostałym zwycięzcom i uczestnikom !!!!
Organizatorzy konkursów: nauczyciele bibliotekarze-
Małgorzata Jeziorna i Iwona Serbintowicz

więcej zdjęć na fb szkoły

 

 

Related Posts

Tags

Share This