Lekcja tolerancji – poznajemy kulturę romską.

Lis 3, 2018 by

Lekcja tolerancji – poznajemy kulturę romską.

30 października na zajęciach godziny wychowawczej klasy IV b odbyła się lekcja tolerancji. Gościliśmy bowiem w szkole panią Barbarę Berezowską, nauczyciela klas romskich w Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie oraz rodziców Neli i Nikoli z IV b, pana Mariusza i panią Natalię. Jak powszechnie wiadomo brak tolerancji dla drugiego człowieka wynika z niewiedzy i wyrobionych negatywnych stereotypów. Dzięki pięknej pogadance pani Barbary Berezowskiej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o kolorowej kulturze i trudnej historii narodu romskiego. Już wiemy jak dawniej żyli Romowie, a jak dzisiaj. Dowiedzieliśmy się również z jakimi przeszkodami muszą się zmagać w edukacji i w życiu codziennym. Nikola i Nela wraz z tatą przygotowali występy muzyczno – taneczne, a pani Natalia poczęstowała wszystkich uczniów pysznym ciastem i super słodką herbatką z owocami i landrynkami. To była naprawdę fajna lekcja!

Wychowawca klasy IV b – Tomasz Kempiński

więcej na fb szkoły

Related Posts

Tags

Share This