Pasowanie na czytelnika

Lis 5, 2018 by

Pasowanie na czytelnika

Ostatni dzień października 2018 r. dla uczniów klasy I a, I b oraz I c stał się okazją do kolejnego szkolnego świętowania. Tego dnia bowiem, odziani w stroje galowe pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystości Pasowania na Czytelnika. Do biblioteki doprowadziły je znane postaci z bajek: m. in. Kopciuszek, Czerwony Kapturek czy Śpiąca Królewna czy Kot w Butach Natomiast już na miejscu witała ich w królestwie książek Wróżka i Królowa Książka. Po krótkiej rozmowie na temat nowego miejsca, w którym się uczniowie znaleźli nastąpił akt pasowania największą książką w bibliotece , mierzącą 3 m po rozłożeniu. Kiedy już pierwszoklasiści stali się prawdziwymi czytelnikami i zapoznali się z zasadami wypożyczania księgozbioru z biblioteki szkolnej. mogli samodzielnie wypożyczyć pierwszą książeczkę. W wyborze pomagały im dzielnie postaci z bajek i nauczyciele bibliotekarze. Z nadzieją i optymizmem czekamy na częste wizyty świeżo upieczonych czytelników naszej szkolnej biblioteki.
Nauczyciele bibliotekarze-
Małgorzata Jeziorna i Iwona Serbintowicz

więcej zdjęć na szkolnym fb