JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM?

Lis 19, 2018 by

JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM?

16.11.18 r.

W klasie 7A jedna z godzin wychowawczych poświęcona była zagadnieniom doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli okazję spotkać się z Naczelnikiem Wydziały Interwencji i Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, podinspektor Jolantą Burakiewicz.
Nasz gość pojawił się w mundurze, co uwiarygodniało jego stanowisko. Pani Jola opowiedział o tym, jakie warunki należy spełnić, by rozpocząć pracę w policji. Było tego trochę. W pierwszym rzędzie należy być niekaranym obywatelem. Wiadomo już, że najlepiej najpierw ukończyć studia (dowolny kierunek), później napisać skomplikowany test psychologiczny (140 pytań!), następnie zdać egzamin sprawnościowy. Jeżeli wszystko wypadnie pomyślnie, możemy być skierowani (nie wszyscy!) na 6 miesięcy kursu w szkole policyjnej. Potem kolejny egzamin. Dopiero po tych wszystkich atrakcjach można złożyć ślubowanie i rozpocząć pracę. Jest jeszcze staż dwumiesięczny i ocena pracy.
Pani podinspektor o swoich zajęciach mówiła ciekawie i twierdziła, że to jest coś dla pasjonatów. Można się tu sprawdzić, są perspektywy rozwoju. Według niej bycie policjantem to naprawdę ciekawe zajęcie.
Oprócz informacji dotyczących warunków przyjęcia do policji, pani podinspektor nieco czasu poświęciła na omówienie odpowiedzialności karnej nieletnich.
Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, chociaż większość uczniów prewencyjnie milczała – może to strach przed policjantem – kobietą? W każdym razie polecam takie lekcje, ponieważ uczą niekonwencjonalnie, są ciekawe i bardzo życiowe.

Anna Marczuk

Related Posts

Tags

Share This