OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI

Lis 21, 2018 by

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI

„NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA …”
Miło nam poinformować, iż dwóch uczniów naszej szkoły – Wiktor Mrozowski z kl. V b oraz Igor Kozubowski z kl. VI c zostało laureatami II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Niepodległa, niepokorna…” Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie, patronat nad przedsięwzięciem objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nadesłano na niego 91 prac literackich z całego kraju. Chłopcy ex aequo zdobyli 3 miejsce w kategorii klas IV – VI. Piękne i mądre prace naszych młodych twórców były dowodem ich ogromnej wrażliwości i szacunku wobec historii własnego państwa. Serdecznie gratulujemy talentu literackiego i dziękujemy za piękną lekcję patriotyzmu.
nauczyciel j. polskiego Iwona Stachura

Related Posts

Tags

Share This