Klasa VI a na warsztatach

Gru 11, 2018 by

Klasa VI a na warsztatach

na temat autyzmu i zespołu Aspergera
Klasa VI a uczestniczyła w 3 godzinnych warsztatach na temat autyzmu i zespołu Aspergera, które przeprowadzili pracownicy Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Podczas zajęć obejrzeliśmy filmy i prezentacje, które pomogły nam zrozumieć, czym są omawiane zaburzenia oraz jakie trudności w rozumieniu świata napotykają ludzie nimi dotknięci. W trakcie specjalnie przygotowanych ćwiczeń mieliśmy szansę wczuć się w rolę dziecka z autyzmem i zrozumieć, w jak odmienny sposób odbiera ono bodźce ze świata zewnętrznego. Odgadując i pokazując emocje, ćwiczyliśmy komunikację niewerbalną, uczyliśmy się, jak budować dobre relacje. Nasze spotkanie zakończyła żywa dyskusja, podczas której panie prowadzące odpowiedziały na nasze pytania i rozwiały wszystkie wątpliwości. Zajęcia uwrażliwiły nas na odmienność osób z autyzmem i nauczyły, jak akceptować inność.
wych. Iwona Stachura

Related Posts

Tags

Share This