HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Gru 20, 2018 by

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Olsztyn 17.12.18 r.

Szkolne kolędowanie na stałe zapisało się w zadaniach naszej placówki. Zadaniach, które są nie tylko przyjemne, ale też maja pozytywny odbiór u wszystkich.
Tegoroczne kolędowanie trwało aż trzy lekcje – cóż, klas przybywa… Zatem przez trzy godziny w szkole brzmiały nuty to skoczne, pastorałkowe, to podniosłe – kolędowe. Każda z prezentujących się klas starała się wypaść jak najlepiej – były więc mikołajowe czapeczki, reniferowe poroża, anielskie skrzydła, bałwankowe marchewkowe noski. Dominowała barwa czerwona i biała, jak na święta przystało. Za oknem śnieg, w szkole skocznie i odświętnie – jednak Boże Narodzenie jest magiczne!
Niezwykle wzruszające były występy najmłodszych – dzieci śpiewały, tańczyły, robiły różne ewolucje. Było to naprawdę autentyczne, wynikało z wczucia się w rolę, jaką należało spełnić. Wielkie brawa nauczycielkom klas młodszych – pięknie to dziewczyny zorganizowałyście!
Klasy najstarsze czuły już pewien dystans do publicznego śpiewania, ale potrafiły zaskoczyć pozytywnie. Nie było też zachowania, które wymagało interwencji nauczycieli. Słowem, nasza dorastająca młodzież w wieku gimnazjalnym potrafi być naprawdę niezwykła.
Klasy z tak zwanego środka wypełniły salę po brzegi. Niczym rubiny rozlały się po kątach czerwone ozdoby. Śpiewali pięknie, chociaż ten i ów przypominał, że jesteśmy w szkole, a tu trzeba rozwiązywać problemy wychowawcze. Na szczęście był to margines, bowiem większość po prostu dobrze się bawiła.
Nauczyciele też wczuli się w świąteczny nastrój i odśpiewali wspólnie „Pastorałkę od serca do ucha”. Porywająca prostotą i góralską iskrą piosenka wywoływała burze oklasków wśród dzieci. Brakowało tylko sań, opłatka i grzybów w świątecznym barszczu. Za rok przed nami kolejne kolędowanie – jest czas żeby świetnie się przygotować.
Klasa VIIA wybrała sobie pastorałkę „Pod jemiołą”, w której padają miedzy innymi słowa:
Pod choinką odnajdziemy chwile wzruszeń i radości,
Pod jemiołą uwierzymy w cuda!
Kiedy miłość się rozgości, nie ma takich przeciwności,
Których razem pokonać się nie uda!”

Zatem uwierzmy w cuda, jakie niesie ze sobą Boże Narodzenie, a wszyscy przyjmijcie od Dyrekcji szkoły, pani Hanny Baszyńskiej oraz Agnieszki Kalenik i organizatorek kolędowania, pań Małgorzaty Cioch i Anny Marczuk, życzenia najszczersze, orzechowo- piernikowe, nadziane miłością i dobrocią.
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Anna Marczuk

Więcej zdjęć na stronie fb

Related Posts

Tags

Share This