Apel klas VI-VIII

Sty 18, 2019 by

Apel klas VI-VIII

17.01.19 r.

APEL PODSUMOWUJĄCY NASZA PRACĘ W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
KLASY VI.VII I VIII

Podsumowanie dokonań uczniowskich w mijającym semestrze nastąpiło 17.01.19 r. Dzień nie przypominał zimy- raczej pluchowatą jesień, słońce postanowiło dać sobie wolne, a wiatr kołysał wszystkim, na co natrafił. W takich to warunkach zebraliśmy się w auli, ozdobionej mnóstwem bałwanków (nie chodzi o nas, ale o takie piękne dekoracje). Jako że było nas dziewięć klas, ścisk panował jak w autobusie wiozącym nas do filharmonii. Nic to jednak, bo lubimy być razem!
Kiedy pani Iwona Stachura upewniła się , że wszyscy dotarli na czas, na scenę wstąpiła kolejna polonistka – pani Ania Marczuk. Nie miała łatwego zadania, bowiem musiała przebić się przez atmosferę dobrego nastroju, jaki nami zawładnął. Nauczycielka przypomniała o wielkiej tragedii, która miała miejsce w Gdańsku. Zwróciła uwagę na fakt odwracania się ludzi od siebie, a w takich warunkach łatwo rodzą się najgorsze instynkty. Jako przesłanie przytoczyła dwa literackie fragmenty (z wiersza „Modlitwa” i piosenki „Przeżyj to sam”). To były ważne słowa, nad którymi warto się pochylić:
Ale chroń mnie, Panie, od pogardy,
Od nienawiści strzeż mnie, Boże

Przeżyj to sam,
Nie zamieniaj serca w twardy głaz,
Póki jeszcze serce masz.

Pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, uczciliśmy minutą ciszy.

Druga część apelu była już swobodniejsza. Otrzymaliśmy sporą dawkę wiedzy z zakresu frekwencji klas starszych oraz średnich ocen . Potem występowali szczęśliwcy, którym wręczano nagrody. Pewnie należały im się, co tu dużo mówić.
Był też czas dla uczniów wzorowych – wyczytywani prezentowali się godnie, a pozostali ich oklaskiwali, zapewne mówiąc sobie w duchu, że w następnym semestrze też będą tymi wstającymi. W programie nie zabrakło nawiązań do bezpiecznych ferii – rady zamknięto w zgrabne zwrotki. Pojawił się też najlepszy przepis na świecie (na udane ferie, rzecz jasna).
Na apelu nie zabrakło też miejsca dla piosenek – przebrzmiały zatem nieśmiertelne hity z przedszkolnej płyty – „Zima, zima” i „Zima zła”. Uczennice klas siódmych (Lena Szwed, Zosia Wiśniewska i maja Kidoń) wspólnie zaśpiewały znaną wielu piosenkę, mieszając język polski z angielskim, bowiem też mówimy w tym języku, zaś największą furorę zrobili ósmoklasiści prezentując się w utworze zespołu Lady Pank. Cała sala śpiewała kuplety – by do ciebie wracać każdą nocą złotą… Ma się rozumieć chodziło o szkołę.
Czy wszystko pognało jak na kuligu? Nie do końca, bowiem ten i ów zapomniał o dobrych manierach i próbował przeszkadzać. Norma (choć nie musi być nieśmiertelna). Niestety, zauważyła to wicedyrektor, pani Agnieszka Kalenik, która z natury jest rozrywkowa, ale dostrzegła nasze plamy. Mimo to, dostaliśmy przyzwolenie na spędzenie aktywnie czasu podczas ferii, co było budujące. Najfajniejsze, że uczniowie nieźle się bawili, zaś wychowawcy przeżywali apel, jak egzamin maturalny. I po co?
Za kilka miesięcy spotkamy się znowu razem, myśląc o wakacjach!

Uczniowie klas VI-VIII
z wychowawcami

Related Posts

Tags

Share This