Konkurs wojewódzki z j. polskiego

Kwi 2, 2019 by

Konkurs wojewódzki z j. polskiego

Olsztyn 01,03.19 r.
ECHA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO ANNO DOMINI 2019

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego należy do wyjątkowo trudnych, zatem nie dziwi fakt, że niewielu uczniów może poszczycić się sukcesami z tego wydarzenia. Już na etapie szkolnych eliminacji okazuje się, że to zmagania dla pasjonatów i osób wybitnie uzdolnionych. Do tego nie da się przystąpić do konkursu „z marszu”, trzeba poświęcić swój czas i energię, by móc próbować swoich sił .
W tym roku do pierwszych, czyli szkolnych eliminacji, przystąpiło nieco ponad dziesięcioro uczniów, głównie z klas ósmych. Test okazał się, jak co roku, bardzo wymagający – trzeba było wykazać się wielką wiedzą z zakresu literatury, gramatyki, stylistyki, kultury ( malarstwa i muzyki). Do finału wojewódzkiego udało się przejść dwóm uczennicom – Barbarze Góreckiej z klasy 8C i Lenie Szwed z klasy 7B.
Zaraz po zimowych feriach, w lutym, ruszyliśmy do Urzędu Wojewódzkiego. Dziewczynki były nieco spięte, jednak wiedziałam, ze sporo wiedzą, w duchu życzyłam im sukcesu. W końcu poświęciły swój wolny czas na dodatkową naukę, Lena, będąc uczennicą klasy siódmej, dopełniała wiedzę następnej klasy na spotkaniach z nauczycielką, Anną Marczuk. Mocno trzymałam kciuki.
Po prawie dwóch godzinach Basia i Lena wyszły z sali konkursowej. Powoli opadały emocje. Dziewczynki opowiadały o tym, co sprawiło im szczególną trudność, wymieniały się informacjami o napisanej rozprawce. Teraz musieliśmy poczekać dwa miesiące na werdykt komisji sprawdzającej.
Informacje dotarły do szkoły pod koniec marca. Okazało się, że tytaniczna praca uczennic i nauczycielki przyniosła rezultaty. Basia Górecka została laureatką konkursu, zaś Lena Szwed – finalistką. Zgodnie z regulaminem laureaci zwolnieni są z części polonistycznej egzaminu ósmoklasisty i otrzymują 100% punktów. Zatem Basia odetchnęła z ulgą. Lena znalazła się w gronie kilkorga finalistów. Osiągnęła wielki sukces, zważywszy, że jest siódmoklasistką! Za rok będę trzymała kciuki za jej sukces, a w tym roku – dziewczyny – gratuluję!
Anna Marczuk

Related Posts

Tags

Share This