Biblioteczna „Marzycielska Poczta”

Kwi 3, 2019 by

Biblioteczna „Marzycielska Poczta”

Biblioteczna „Marzycielska Poczta”

Biblioteka szkolna SP 6 przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”, która narodziła się pod koniec 2009 roku. Jest ona skierowana do nieuleczalnie chorych dzieci, którym listy i kartki dodają siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.
Nasi chętni uczniowie przygotowali przepiękne kartki, listy oraz drobne upominki dwojgu chorym dzieciom, podopiecznym Marzycielskiej Poczty: 12-letniej Martynce Kurek z miejscowości Niedrzwica Duża oraz 9-letniemu Filipowi Abramikowi z Katowic. Włożyli w to całe swoje serce i często dużo zaangażowania. Jedna z klas (klasa I b) przygotowała przepiękny album złożony z indywidualnych kart- listów do Filipa, a inna klasa (II b) wykonała niezwykle ciekawe kody do gier komputerowych. Jednak pomysłów i serca nie brakowało wszystkim biorącym udział w akcji, za co serdecznie dziękujemy. Pamiętajcie ! Dobro powraca ! A dar w postaci uśmiechu i szczęścia na twarzy kogoś innego , to dar bezcenny !!!

Koordynatorzy akcji w SP 6,
nauczyciele bibliotekarze i świetlicy :
Iwona Serbintowicz
Małgorzata Jeziorna
Marta Szydlik

Related Posts

Tags

Share This