wojewódzki konkurs z biologii

Kwi 3, 2019 by

wojewódzki konkurs z biologii

Podsumowanie

Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie:
Krzysztof Mówiński z klasy VIII a
i Wiktor Ordon z klasy VIII b,
zostali finalistami Konkursu Wojewódzkiego z biologii, organizowanego przez Warmińsko – Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Etap wojewódzki odbył się 8 lutego 2019 r. Uczniowie szkół podstawowych przystąpili do konkursu z biologii po raz pierwszy. Było to dla nich olbrzymie wyzwanie, gdyż przez kilka lat uczyli się przyrody i w ciągu kilku ostatnich miesięcy musieli nadrobić treści biologiczne, które nie były omawiane w klasach poprzednich. Test konkursowy zawierał 30 zadań z wielu dyscyplin biologicznych takich jak botanika, zoologia, genetyka, fizjologia i biochemia. Trzeba było wykazać się nie lada zdolnościami, by w ciągu 90 minut rozwiązać cały zestaw zadań. Dla porównania, test dla gimnazjalistów zawierał tylko o dwa zadania więcej, a zakres treści był podobny. Oba testy znajdują się na stronie kuratorium.

Serdecznie chłopakom gratulujemy,
życzymy sukcesów w szkołach średnich.

M. Rawińska, B. Nazarczuk
– nauczycielki biologii

Related Posts

Tags

Share This