Dzień Zwycięstwa

Maj 10, 2019 by

Dzień Zwycięstwa

Miejskie obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa.

8.05.2019 w całej Polsce świętowano Narodowy Dzień Zwycięstwa. Olsztyńskie obchody miały miejsce na Plac Konsulatu Polskiego. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Prezydent Miasta Olsztyn Pan Piotr Grzymowicz. W programie wydarzenia była także modlitwa za ofiary II wojny światowej odmówiona przez proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela księdza proboszcza Zbigniewa Czernika oraz występ zespołu wokalnego „De Novo” Akademii Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie.
Uczestnicy uroczystości, wśród których znaleźli się m.in. posłanka na Sejm Anna Wasilewska, kombatanci i przedstawiciele służb mundurowych, złożyli wieńce i kwiaty pod Kolumną Orła Białego. nasz Poczet Sztandarowy także uczestniczył w tej uroczystości.
Opiekun pocztu sztandarowego – Tomasz Kempiński

Related Posts

Tags

Share This