CZYTANIE NA PRZERWIE W KLASACH I-III

Maj 13, 2019 by

CZYTANIE NA PRZERWIE W KLASACH I-III

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
(Wisława Szymborska)

Kierując się przytoczoną sentencją W. Szymborskiej, w czwartek 09 maja 2019 nasza szkoła zamieniła się na kilku przerwach w jedną wielką czytelnię. Uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”. Nasi najmłodsi milusińscy zgromadzili się na auli, gdzie czytali bądź oglądali przyniesione przez siebie książeczki. Chętnie też słuchali książek czytanych przez panią wicedyrektor Agnieszkę Kalenik oraz starsze koleżanki z VIII klasy. Jedna z młodszych klas , konkretnie klasa II b postanowiła „rozwijać swoją przyjaźń’ z książką na szkolnym boisku sportowym ORLIK. Z dużym zainteresowaniem i pasją oglądały najdłuższą w szkole książkę, o długości 3m. Również na szkolny plac zabaw zawitała książka. Właśnie z takim nowym „przyjacielem” uczniowie klasy I a spędzili jedną z przerw. Tak więc książka „huśtała się” i robiła razem „fikołki”. Podczas „Przerwy na czytanie” dzieci miały okazję spędzić nieco inaczej swój czas wolny między lekcjami. Niektóre przy okazji ćwiczyły technikę czytania, inne poznawały dalsze przygody swoich ulubionych bohaterów. Dla nikogo to nie był stracony czas, a jedynie była to wspólna dobra zabawa.
Koordynatorki akcji-
Iwona Serbintowicz i Małgorzata Jeziorna

Więcej zdjęć na fb szkoły

Related Posts

Tags

Share This