CZYTANIE NA PRZERWIE W KLASACH IV-VIII

Maj 13, 2019 by

CZYTANIE  NA  PRZERWIE W KLASACH  IV-VIII

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”
(Maria Dąbrowska)

Z takiej właśnie, proponowanej przez Marię Dąbrowską możliwości skorzystali w czwartek 09 maja 2019 uczniowie klas IV –VIII. Tego dnia bowiem nasza szkoła zamieniła się na kilku przerwach w jedną wielką czytelnię. Uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”. Podczas swoich przerw gromadzili się w różnych zakątkach naszej szkoły i „integrowali się” z książką. Część dyskutowała o czytanych książkach, część oddała się po prostu lekturze. Jedna z klas ( klasa V d) obcowała z książką w sali korekcyjnej, wykorzystując ją jako przerywnik w ćwiczeniach. Udział w takiej akcji pozwolił uczniom na chwilę „zatrzymać się”, poddać się jakiejś refleksji i poszerzyć horyzonty myślowe. Dla niektórych to było niemałe wyzwanie, szczególnie, jeśli książka nie należy do ich najlepszych przyjaciół, ale dzielnie stawili czoło takiemu wyzwaniu.
Koordynatorki akcji-
Iwona Serbintowicz i Małgorzata Jeziorna

Więcej zdjęć na fb szkoły

Related Posts

Tags

Share This