Akademia Czerniaka

Maj 14, 2019 by

Akademia Czerniaka

Co roku lekarze notują w Polsce ok. 2500-3000 nowych zachorowań na czerniaka. Pod względem rosnącej liczby zachorowań to pierwszy z kolei nowotwór u mężczyzn i drugi u kobiet. Akademia Czerniaka została utworzona po to, aby zmienić te alarmujące statystyki. Akademia Czerniaka stanowi sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia świadomości na temat samego nowotworu i wiedzy dotyczącej profilaktyki, szczególnie u młodzieży.
W ramach tej Akademii, została opracowana unikalna kampania dla szkół pt. „Znamię, czy je znam?” W naszej szkole na lekcjach przyrody, biologii i zajęć WDŻ, w starszych klasach, zostały przeprowadzone na ten temat zajęcia edukacyjne na temat czerniaka. Uczniowie dowiedzieli się, co jest przyczyną tego nowotworu, jak go rozpoznawać, a przede wszystkim, co robić, by się go ustrzec.
Uczniowie obejrzeli też specjalnie przygotowany filmik, dzięki któremu mogli się dowiedzieć, jak prawidłowo sprawdzać skórę i uchronić się przed czerniakiem.
Zachęcam Wszystkich, do zapoznania się z gazetką na I piętrze, na temat czerniaka, która została przygotowana wspólnie z uczniami oraz do zajrzenia na stronę
/www.akademiaczerniaka.pl/akademia-czerniaka/nasze-kampanie/kampania-znamie-znam-je/o-kampanii
Zbliża się lato i upragnione wakacje. Pamiętajmy jednak, że słońce to życie, ale nadmiar promieni UV, może szkodzić naszej skórze!
Z życzeniami zdrowia…
Bożena Nazarczuk

Related Posts

Tags

Share This