„POEZJA MISTRZA KONSTANTEGO”

Maj 15, 2019 by

„POEZJA MISTRZA KONSTANTEGO”

13.05.19 r.

KOLEJNA EDYCJA KONKURSU „POEZJA MISTRZA KONSTANTEGO” JUŻ ZA NAMI!

Dzień może nie był najpiękniejszy – za oknem szaro, temperatura uparła się trzymać blisko dziesiątki, ciśnienie marniutkie, ale nie odstraszyło to największych fanów poezji Gałczyńskiego. Trzynasty (naprawdę, bez pecha!) konkurs recytatorski przeszedł do historii. Tegoroczne zwirowania w oświacie nie sprzyjały naszemu wydarzeniu. Musieliśmy zmieniać termin, zaś nauczyciele nie zawsze mieli okazję popracować ze swoimi uczniami. Bywa… Jednak, jak śpiewał Merkury – „Show ma trwać” i tak też się stało.
Mniejsza niż w latach ubiegłych ilość uczestników mogła smucić, ale ucieszył bardzo wysoki poziom młodych recytatorów. Rozluźnieni wystąpieniem gościa specjalnego, pana Kurczaka, swoje kwestie wypowiadali naprawdę przepięknie! Do tego nie powtórzył się żaden tekst, a pojawiło się kilka zupełnie dotąd nieznanych.
Jurorki, panie Dorota Szczerbicka-Łojko, Małgorzata Jeziorna i Beata Kruszczyńska, jak zwykle miały trudny orzech do zgryzienia. Podjęły decyzję następującej treści:
Kategoria „Zaczarowana Dorożka”
I miejsce Antoni Kisielewski SP2
II miejsce Ewa Jachowicz SP13
III miejsce Larysa Pikielska SP13
Kategoria „Zielona Gęś”
I miejsce Karolina Szmit SP w Nidzicy
II miejsce Julia Antoszewska SP6
III miejsce Aleksandra Balewska SP2
Wyróżnienie Magdalena Wiśniewska SP9
Kategoria „Strasna Zaba”
I miejsce Weronika Szarmowska SP6
II miejsce Olga Wojno Katolicka SP
III miejsce Laura Urban SP9
Kategoria „Śpiewający Ogórek”
I miejsce Milena Połucha SP34
II miejsce Aleksandra Trznadel SP6
III miejsce Arnold Kulmagambetow SP „Piątka”
Wyróżnienie Aleksander Żurawek SP „Piątka”
Gratulujemy!
Przy okazji chciałam podziękować gorąco Radzie Rodziców za przychylność i sponsorowanie naszego konkursu. Ukłony należą się też Dyrekcji za umożliwienie organizatorkom przeprowadzenie całości i wspieranie tego przemiłego święta poezji.
Na wielkie oklaski zasłużyła pani Małgosia Cioch – jej dekoracje zawsze wzbudzają zachwyt, bo są wyjątkowe i gustowne.
Dziękuję też wszystkim przybyłym nauczycielom. Bez ich wytrwałej pracy nasz konkurs nie miałby racji bytu. To naprawdę wspaniali ludzie!
Jak co roku, w miłej i przyjacielskiej atmosferze nasz kolejny, trzynasty konkurs, stał się historią – pięknym kawałkiem annałów szkoły i świadectwem wielkiej wrażliwości uczniów i nauczycieli wielu szkół.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM Z SERCA DZIĘKUJĘ!
Anna Marczuk

Więcej zdjęć na stronie fb szkoły

Related Posts

Tags

Share This