Turniej Ekologiczno-Sportowy

Maj 31, 2019 by

Turniej Ekologiczno-Sportowy

W dniu 22 maja 2019 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w VII edycji Turnieju Ekologiczno-Sportowego, który, jak co roku zorganizowali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Do zabawy zgłosiło się kilka olsztyńskich szkół. Turniej ma na celu uczcić Międzynarodowy Dzień Ziemi, który obchodzimy na całym świecie 22 kwietnia, ale w tym roku z przyczyn niezależnych od nas, odbył się dopiero w maju.
Tegoroczne zmagania teoretyczne poświęcone były bioróżnorodności i ochronie przyrody w naszym kraju. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznawać symbole parków narodowych, wskazać ich położenie na mapie Polski, określić cechy charakterystyczne parków. Największe problemy sprawiały uczniom nazwy gatunkowe roślin i ryb, ale nasza drużyna w składzie Oliwia Szul VI a, Tomek Jurgoński Vi b, Michał Rutka VI b, Maja Zyśk VI c, Olga Trabczys VI c, poraziła sobie znakomicie.
W drugiej części zmagań należało wykazać się sprawnością fizyczną. Zeszłoroczna porażka w zmaganiach sportowych, zmobilizowała nas jednak bardzo i w tym roku byliśmy bezkonkurencyjni.
W rezultacie zajęliśmy I miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i gadżety reklamowe.

Bożena Nazarczuk

Related Posts

Tags

Share This