Wycieczka klas IV a i IV b do Biskupina

Cze 14, 2019 by

Wycieczka klas IV a i IV b do Biskupina

W dniach 10 i 11 czerwca 2019 klasy IV a i IV b wybrały się wraz z wychowawcami: panią Mariettą Oziębło, Panem Ryszardem Stypułkowskim i Panem Tomaszem Kempińskim na wycieczkę krajoznawczą do osady z epoki neolitu, Biskupina. Po dotarciu na miejsce uczniowie zwiedzali to jedno z najważniejszych polskich odkryć archeologicznych pod opieką przewodnika. Następnie każdy mógł zrobić swoimi rękoma naczynie z gliny, które zabrał do domu. Kolejnym punktem programu był rejs po Jeziorze Biskupińskim stateczkiem o wdzięcznej nazwie „Diabeł Wenecki“. Po pełnym wrażeń i upalnym dniu uczestnicy wycieczki udali się na nocleg do ośrodka turystycznego położonego nad pięknym Jeziorem Jankowskim. Tam był czas na rekreację na placu zabaw oraz rozgrywki w piłkę siatkową. Wieczorem każdy mógł upiec sobie kiełbaskę na ognisku. Następnego dnia „wycieczkowicze“ ruszyli w podróż kolejką wąskotorową z miejscowości Gąsawa do Wenecji. W Wenecji dzieci zwiedzały Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny zamku „Diabła Weneckiego“. Na koniec cała grupa udała się autokarem do miejscowości Solec Kujawski, aby zwiedzić Jura Park. Tam był czas na zgłębienie wiedzy na temat epoki dinozaurów, kino 5D oraz atrakcje na placu zabaw. Po tych wszystkich rozrywkach pozostał powrót do domu i moc fajnych wspomnień.

Tomasz Kempiński i Ryszard Stypułkowski

 

Related Posts

Tags

Share This