Zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej.

Cze 14, 2019 by

Zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej.

W dniu 13 czerwca 2019 klasa IV b wraz z wychowawcą udali się dzięki staraniom mamy Mai Wiszniewskiej do Centrum Symulacji Medycznej przy Szpitalu Uniwersyteckim. Podczas zajęć uczniowie zwiedzili przykładowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy przy zadławieniach i wypadkach. Poznali tajniki pracy na fantomach przygotowujących przyszłych lekarzy do pracy. Mogli na własnej „skórze“ przekonać się jaki wysiłek towarzyszy przy podtrzymywaniu procesów życiowych osoby poszkodowanej w wypadku. Nauczyli się procedur związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Zwiedzili karetkę reanimacyjną. Zajęcia prowadzili zawodowi lekarze i ratownicy medyczni.
Wdzięczni za te lekcję uczniowie oraz wychowawca pragną złożyć podziękowanie na ręce Pani Kierownik Centrum Symulacji Medycznej Collegium Medicum UWM w Olsztynie mgr Marii Libura oraz instruktorom: dr inż. Ewie Kowalskiej, lic. Danucie Prak, mgr inż. Andrzejowi Stankiewiczowi i mgr Klemensowi Baranowskiemu za umożliwienie wycieczki oraz za organizację i przygotowanie zajęć dla Katedry Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum UWM prof. dr hab. n. med. Marcinowi Jóźwikowi, lek. Natalii Góralskiej, lek. Łukaszowi Stelmaszczykowi oraz mgr inż. Katarzynie Wiszniewskiej.

Wychowawca klasy IV b Tomasz Kempiński

Related Posts

Tags

Share This