apel klas ósmych

Cze 24, 2019 by

apel klas ósmych

Ostatnie chwile w Szóstce…

W tym roku, 18 czerwca, po kilku latach przerwy spowodowanej reformą szkolnictwa, pożegnaliśmy absolwentów trzech klas ósmych, wychowanków Pani Marty Wilczewskiej, Pani Bożeny Nazarczuk i Pana Maksymiliana Wróblewskiego. Tradycją naszej szkoły jest przy tej okazji uroczysty apel.
Punktualnie o 17.00 w rytmie poloneza na salę tanecznym krokiem weszli uczniowie klas ósmych. Zaprezentowali się wspaniale, zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Swoim tańcem wycisnęli na twarzy swoich Rodziców i Nauczycieli niejedną łzę.
Apel rozpoczął się częścią oficjalną, czyli powitaniem wszystkich przybyłych na uroczystość gości: Panią Dyrektor Hannę Baszyńską, Panią Wicedyrektor Agnieszkę Kalenik, Grono Pedagogiczne, Przedstawicieli Rady Rodziców, Rodziców, oraz innych, którzy przyszli na tę okoliczność.
Następnie, absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły i przekazali go w godne ręce uczniów klas siódmych.
Po części oficjalnej nastąpiło podsumowanie najważniejszych osiągnięć klasowych i sukcesów indywidualnych. Uczniowie odebrali dyplomy wzorowego ucznia, nagrody laureatów i finalistów w konkursach wojewódzkich, wyróżnienia w różnych konkursach, Statuetki Super Sportowca i podziękowania za udział w akcjach charytatywnych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Były również kwiaty, podziękowania skierowane przede wszystkim do Dyrekcji, Nauczycieli oraz innych Pracowników Szkoły za opiekę, warunki nauki i wartości, których nauczyli się przez te wszystkie lata i na których zbudują swoje życie.
Oprawę artystyczną i drobne upominki dla swoich starszych kolegów przygotowały klasy pierwsze, pod kierunkiem swoich Wychowawców.

A klasa VII a zaśpiewała piosenkę „Ważne są dni , których jeszcze nie znamy”.
Pożegnalna uroczystość na pewno zostanie na długo w naszej pamięci. Każdy z uczniów pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Tu, bowiem przeżywali pierwsze sukcesy i gorycz pierwszych porażek. Tu zawiązały się przyjaźnie i pierwsze miłości. Tu przeżywali chwile, do których będą wracać po latach…
Serdeczne dziękujemy Pani Małgosi Cioch za prowadzenie pięknej uroczystości pożegnalnej.
Wychowawcy klas ósmych

 Więcej zdjęć na fb szkoły.

Related Posts

Tags

Share This