Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim

Gru 2, 2019 by

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim

Rozbudzanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, ćwiczenie pamięci i koncentracji… to tylko niektóre z wielu korzyści płynących z czytania książek. Organizując Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim, pragnęliśmy zachęcić uczniów do częstego sięgania po książkę i to tę w języku angielskim.

Konkurs odbył się 27 listopada w ramach projektu Erazmus+ i został objęty patronatem Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn. Instytucja ta ufundowała również nagrody dla uczestników.

Zmagania konkursowe miały zmotywować uczniów do nauki języka angielskiego, rozwinąć czytanie ze zrozumieniem w tym języku oraz zainteresować literaturą obcą. Swoje umiejętności językowe zaprezentowały aż 34 osoby z 12 szkół. Gościliśmy u siebie uczniów i ich nauczycieli ze szkół z Olsztyna (Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 25, Szkoła Podstawowa nr 33, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Piątka”) oraz z okolic naszego miasta (Szkoła Podstawowa w Łęgajnach i Szkoła Podstawowa w Szczęsnem).

Komisja konkursowa podkreślała wysoki poziom czytelników utworu Antoine’a de Saint-Exupéry’ego pt. Mały Książę (The Little Prince), bo właśnie ta filozoficzna opowieść towarzyszyła nam podczas tego spotkania.

WYNIKI
Kategoria: klasy 5-6
Laureaci:
Grzegorz Barszcz (kl. 5, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 25 w Olsztynie)
Filip Gmurkowski (kl. 6, Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie)

Wyróżnieni:
Dominika Bołoczko (kl. 6, Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie)
Wolfgang Gebauer (kl. 6, Szkoła Podstawowa nr 10 w Olsztynie)
Szymon Krajewski (kl. 5, Szkoła Podstawowa w Szczęsnem)
Maja Kupicz (kl. 5, Szkoła Podstawowa nr 6 w Olsztynie)
Radosław Żuk (kl. 6, Szkoła Podstawowa nr 10 w Olsztynie)

Nagroda specjalna:
Klaudia Mackiewicz (kl. 6, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Piątka” w Olsztynie)

Kategoria: klasy 7-8
Laureaci:
Laura Bułło (kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie)
Maja Burtka (kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie)

Wyróżnieni:
Wiktoria Grodzka (kl. 7, Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie)
Zofia Jaworska (kl. 7, Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie)
Patrycja Maciejewska (kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie)
Amelia Mąka (kl. 7, Szkoła Podstawowa w Szczęsnem)
Michał Rutka (kl. 7, Szkoła Podstawowa nr 6 w Olsztynie)

Nagroda specjalna:
Dawid Stryjewski (kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie)

Dziękujemy Pani Anecie Mićko za pomoc w przygotowaniu dekoracji sali.

Organizatorki:
Renata Markowicz
Agata Szadziewska
Marta Wilczewska

 Więcej zdjęć na fb szkoły

Related Posts

Tags

Share This