Lekcja biologii na żywo

Mar 16, 2020 by

Lekcja biologii na żywo

W dniach 10 i 11 marca uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w naszej szkole w żywej lekcji biologii. Pan Jarosław Rejmer , który od wielu lat zajmuje się hodowlą gadów, owadów i pajęczaków zabrał uczniów do fascynującego świata żywych zwierząt egzotycznych. Uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć kameleona, straszyka, patyczaki, modliszkę i krocionogi Dowiedzieli się, które gatunki są niebezpieczne dla człowieka a które przyjazne. Uczniowie poznali zasady hodowli, cechy budowy i miejsca występowania owadów gadów, pajęczaków. Nietypowe spotkanie z biologią , a mianowicie ze zwierzętami egzotycznymi okazało się bardzo interesujące. Poza zdobytą wiedzą dotyczącą budowy tych zwierząt, uczniowie mogli obejrzeć zwierzęta a nawet potrzymać w rękach. Dostarczyło to wiele radości i wrażeń.
Żywa lekcja biologii okazała się bardzo cennym doświadczeniem i na pewno na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.
Małgorzata Rawińska
Bożena Nazarczuk
    

Related Posts

Tags

Share This