Aktywności ruchowe uczniów z SP 6

Maj 11, 2020 by

Aktywności ruchowe uczniów z SP 6

Od początku kwarantanny podjęliście wyzwanie dotyczące samodzielnego, codziennego wykonywania ćwiczeń w formie krótkiego treningu metodą japońskiego profesora Izumi Tabata.
Czym jest tabata? Tabata, to intensywny trening interwałowy i sposób na szybkie pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawę wydolności organizmu. Doskonale sprawdzi się on w przypadku osób, które nie mają dużo czasu na ćwiczenia i chcą je wykonywać w warunkach domowych o pasującej im porze. Pamiętać należy o krótkiej rozgrzewce przed ćwiczeniami, a po nich o rozciąganiu. Od połowy marca wykonaliśmy już wspólnie w warunkach domowych ponad 5000 tabat! Ostatnio zaczęliście przesyłać mi zdjęcia i filmiki jak ćwiczycie w domu. To bardzo dobra wiadomość, że „walczycie” z brakiem ruchu i staracie się utrzymać swoją sprawność ogólną. Jak przysłowie mówi: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Po złagodzeniu ograniczeń zaczęliście również razem z rodzicami uprawiać sporty na świeżym powietrzu. Dziś publikujemy Wasze relacje z treningów i czekamy na następne!

Ps. W siatkówkę grają Jakub Czepan z tatą Pawłem, a na wycieczce rowerowej byli Jacek Kiejdo z bratem Michałem.

Tomasz Kempiński

dav

Related Posts

Tags

Share This