SUKCESY POLONISTYCZNE NA MIARĘ WOJEWÓDZTWA!

Cze 3, 2020 by

SUKCESY POLONISTYCZNE NA MIARĘ WOJEWÓDZTWA!

Mimo pandemii i zamkniętych przed uczniami szkolnych wrót, nie zamknęły się możliwości pochwalenia naszych wspaniałych polonistek. Trzy dziewczynki – Ola Żaguń (podopieczna pani Ani Marczuk), Lena Szwed (podopieczna pani Ani Marczuk) i Maja Zyśk (podopieczna pani Iwony Stachury) pokazały wielką klasę. Nasze mądre Sówki reprezentowały szkołę w Wojewódzkim konkursie z języka polskiego. Trzeba przyznać, że nie byle jakie to było reprezentowanie. Wszystkie trzy zostały laureatkami tegoż konkursu!
Dziewczęta wykazały się ogromną wiedzą, finezją wyrażania swoich myśli na piśmie, stanęły w szrankach jednego, śmiem twierdzić, z najtrudniejszych konkursów i wyszły z tego z tarczą.
Warto zauważyć, że skuteczny udział w konkursie organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, daje w pierwszym rzędzie wielką satysfakcję. Niesie też namacalne korzyści – uczennice zostały zwolnione z egzaminu ósmoklasisty (część polonistyczna) otrzymując najwyższą pulę punktów w procentach, czyli 100. Do tego na świadectwie będą mogły uśmiechnąć się do „szóstki’ z języka polskiego, ale na to sobie zasłużyły. Myślę też, że każda szkoła średnia z chęcią przyjmie laureatki konkursu.
Sukces nie jest łaską zesłaną z niebios – to ciężka praca uczennic, poświęcone dodatkowe godziny pracy, również z nauczycielem, upór, determinacja , motywacja i wielka wiedza.
Z mojej strony dodam, że ogromnym zaszczytem dla mnie była praca z Olą i Leną – dziś prawie absolwentkami. Jako nauczyciel – polonista życzyłabym sobie jeszcze wielu takich wspaniałych wielbicieli języka ojczystego. Ich sukces daje ogromną cichą satysfakcję, bo przecież nauczyciel zawsze pozostaje w cieniu zwycięzców.
Anna Marczuk

Related Posts

Tags

Share This