CO TAM PANDEMIA! MY I TAK WYGRYWAMY W KONKURSACH!

Cze 3, 2020 by

CO TAM PANDEMIA! MY I TAK WYGRYWAMY W KONKURSACH!

Międzyszkolny Konkurs Literacki „Dziecięcym Piórem” skierowany był do uczniów, dla których pisanie to pasja. Już po raz trzeci zorganizowała go Szkoła Podstawowa we Wrzesinie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wójt Gminy Jonkowo, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Przed uczestnikami postawiono zadanie napisania w wybranej formie (prozatorskiej lub poetyckiej) utworu, którego tematem miał być destrukcyjny wpływ działań człowieka na zasoby naturalne naszej planety.
Do konkursu zgłosiłam, zgodnie z regulaminem, sześcioro uczniów. Realizowali się oni w obydwu kategoriach. Jaki osiągnęliśmy rezultat? Oto oficjalne wyniki (jeszcze świeże, bo z 03.06.2020 r.) ustalone przez komisję w skład której weszli: pani Bożena Kraczkowska (pisarka, poetka, pieśniarka), pan Arkadiusz Łomiak (poeta dziecięcy) i pan Wojciech Tański (nauczyciel, konsultant W-MODN):
Kategoria: epika:
I miejsce Jakub Bonisławski (klasa 8a)
II miejsce Dominika Okrzesik (klasa 7b)
Kategoria: poezja
I miejsce Weronika Dąbrowska (klasa 8a)
III miejsce Eryk Rynkiewicz (klasa 7b)
To kolejny dowód na to, że nasi uczniowie skrywają w sobie niebagatelne talenty. Przysyłali do mnie prace już podczas nauczania zdalnego, nie oburzali się na nawał obowiązków, ale po prostu dobrze i pożytecznie bawili się. Znów muszę powiedzieć, że jestem dumna ze swoich uczniów i wdzięczna za to, że dzięki ich pracy możemy pokazać się, jako szkoła, w naprawdę dobrym świetle. W przyszłym roku szkolnym, na pewno znowu będę miała okazję współpracy z takimi niezwykłymi ludźmi, osobami pełnymi wrażliwości na cudowną i delikatną tkankę języka ojczystego.

nauczycielka języka polskiego – Anna Marczuk

Related Posts

Tags

Share This